Marek Krajewski – polski autor osiemnastu bestsellerowych powieści

Filolog klasyczny, pasjonat filozofii stoickiej, a także autor bestsellerowych powieści. Marek Krajewski (https://www.taniaksiazka.pl/autor/marek-krajewski), bo o nim mowa, jest laureatem prestiżowych nagród literackich i kulturalnych.

Przyszedł na świat we Wrocławiu 4 września 1966 roku, gdzie też studiował filologię klasyczną, a następnie był wykładowcą. Doktor nauk humanistycznych wsławił się twórczością literacką z gatunku kryminałów.

Jego cykl powieści o Eberhardzie Mocku przyniósł mu rozgłos i uznanie krytyków, jak również środowiska czytelników.

Marek Krajewski – autor bestsellerowego cyklu o Eberhardzie Mocku

Na cykl traktujący o pracowniku wrocławskiego Prezydium Policji składa się jak do tej pory sześć tomów. Są to kolejno: „Śmierć w Breslau”, „Koniec świata w Breslau”, „Widma w mieście Breslau”, „Festung Breslau”, „Dżuma w Breslau” oraz „Głowa Minotaura”.

W 2008 roku rozpoczął wraz z Mariuszem Czubajem prace nad kolejną serią kryminalną, w której głównym bohaterem jest nadkomisarza Jarosław Pater. 

Od tego czasu na rynku wydawniczym zadebiutowały dwie powieści z tej serii, a mianowicie “Aleja samobójców” oraz “Róże cmentarne”.

Niewątpliwym potwierdzeniem literackich osiągnięć Marka Krajewskiego jest fakt, iż jego powieści przetłumaczone zostały na 18 języków, w tym angielski, francuski, hebrajski czy rosyjski.

Jako scenę wydarzeń swoich powieści, polski pisarz najczęściej wybiera Wrocław, Warszawę, Trójmiasto czy Lwów. 

Jego twórczość łączy w sobie elementy klasycznych czarnych kryminałów, które często przyprawione są nutą horroru, przez co podczas lektury jego książek czytelnik może zaobserwować gęsty i mroczny charakter powieści.

Twórczość wielokrotnie nagradzanego polskiego pisarza, Marka Krajewskiego

Bez wątpienia Marek Krajewski może pochwalić się solidnym dorobkiem, jeśli chodzi o twórczość literacką. Jego dzieła nie umknęły uwadze krytyków literackich, przez co polski pisarz zdobył wiele wyróżnień i nagród.

Wśród nich znajdują się m.in.: wyróżnienie Paszportu Polityki, Nagrodę Wielkiego Kalibru czy niemiecką  Nagrodę im. Georga Dehio.

W roku 2019 został odznaczony przez prezydenta RP Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości.

Krajewski pomimo pracy pisarskiej jest także częstym uczestnikiem spotkań literackich, podczas których podejmuje dialog z sympatykami.

Autor osiemnastu powieści, które stały się bestsellerami, wielokrotnie nagradzany zarówno przez publikę, jak i recenzentów, zwolennik filozofii stoickiej oraz namiętny czytelnik Marka Aureliusza.

Tak podsumować można postać Marka Krajewskiego, a to i tak tylko cześć jego biografii.

Ludzie obraz autorstwa Racool_studio - pl.freepik.com